![Γνωρίζω την Ελλάδα, Νέα Εκπαιδευτήρια Γ. Μαλλιάρα](https://www.maliaras.gr/wp-content/uploads/site_images/activities/ΠΑΡΝΗΘΑ-Γ΄-Δ΄-11-10-2014-080_small.jpg)
![Νέα Εκπαιδευτήρια Γ. Μαλλιάρα](https://www.maliaras.gr/wp-content/uploads/site_images/activities/DSC02837_small-560x560.jpg)
![](https://www.maliaras.gr/wp-content/uploads/site_images/activities/2016-04-Λαυρεωτική-01-small.jpg)
![Γνωριμία με την Ελλάδα, Νέα Εκπαιδευτήρια Γ. Μαλλιάρα](https://www.maliaras.gr/wp-content/uploads/site_images/activities/DSC03423_small.jpg)
Πρόκειται για μία προσπάθεια γνωριμίας χώρων με σημαντικό οικολογικό ή και ιστορικό ενδιαφέρον. Έχει τη μορφή μονοήμερων ή και διήμερων εκδρομών τα Σαββατοκύριακα. Μπορούν να συμμετέχουν παιδιά από την Γ’ ως την ΣΤ’ Δημοτικού.
Ειδικοί στα θέματα οικολογίας – ιστορίας πεζοπορούν με τα παιδιά σε όμορφες γωνιές της Ελληνικής φύσης, με ένα πλήθος από παιχνίδια και δραστηριότητες (πικ-νικ, ύπνος σε καταφύγιο, παιχνίδια στη φύση, μάθημα στο ύπαιθρο κ.λ.π.).
Γνωριμία με την Ελλάδα, συμβαίνει τώρα
Εγγραφή στα φίλτρα ημερολογίου